18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > Projekty > Projekty MSK > Projektový manažér XVI a poradenství v regionu Slezská brána 2023 > Atletické závody Regionu Slezská brána II. stupeň 2023

Atletické závody Regionu Slezská brána II. stupeň 2023

Datum konání:
30.5.2023

Letošní 13. ročník atletických závodů pro žáky 2. stupně z regionu Slezská brána se konal 30. května a proběhl opět na stadionu TJ Slezan Frýdek-Místek. Kolektiv atletů z TJ Slezan se tak stal opět spolu se ZŠ Vratimov - Datyňská a dobrovolným svazkem obcí Region Slezská brána spoluorganizátorem této akce.  Díky umělohmotné dráze stadionu frýdecko-místeckých atletů jsou pro závody kvalitní a v kulisách poměrně velkého městského stadionu i atraktivní podmínky. Na druhou stranu ve Frýdku-Místku chybí fanoušci z řad současných i bývalých žáků a rodičů, kteří by mohli dát závodům v případě jejich konání v některém obce samotného regionu Slezská brána ten správný náboj.

Kromě pořadatelské školy - ZŠ Vratimov - Datyňská - se letošních závodů zúčastnily ZŠ Paskov, ZŠ Sedliště, ZŠ Vratimov - Masarykovo náměstí, ZŠ Raškovice a ZŠ Morávka, tedy všechny základní školy z regionu Slezská brána, které mají 2. stupeň výuky. Žáci 6. - 9. ročníku závodili v pěti disciplínách: běhu na 60/100m, běhu na 800m/1500m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a štafetě na 4x400m. Umístění jednotlivců bylo bodově ohodnoceno (od 1. do 6. místa) 7b- 5b- 4b- 3b -2b - 1 bodem.

Závody zahájil předseda dobrovolného svazku obcí Region Slezská brána a zároveň starosta Paskova p. Petr Baďura, poté promluvil starosta města Vratimova Bc. Martin Čech. Závodníky s organizačními podmínkami závodů seznámil před samotným průběhem hlavní rozhodčí p. Josef Nejezchleba. Počasí nám letos přálo - bylo slunečno, teplota cca 21 st.

Obhajovat vítězství přijela ZŠ Vratimov - Datyňská, která vloni s přehledem vyhrála.  Přípravě na atletické závody bohužel letos nepřálo dubnové a částečně i květnové počasí a bylo tak trochu otazníkem, která škola se s tím nejlépe vyrovnala. Po individuálních disciplínách vedla o 7b ZŠ Datyňská před ZŠ Paskov. V závěrečném závodě štafet, kdy pro sebe získala vratimovská škola 5 vítězství z celkových 8 běhů, se doposud vedoucí škole podařilo náskok udržet a dokonce i navýšit. Vítězná škola dominovala ve všech atletických disciplínách kromě skoku dalekého a právem tak získala při dosažení celkového počtu 201b vítězný pohár. Na 2. místě skončila s odstupem 21b  ZŠ Paskov (180b) a na 3. místě ZŠ Raškovice (168b). Čtvrté místo dále obsadila ZŠ Vratimov - Masarykovo náměstí (162b), páté ZŠ Sedliště (70b) a šesté ZŠ Morávka (45b). ZŠ Sedliště a ZŠ Morávka ale neměly obsazeny všechny kategorie.

Vyhlášení výsledků uváděl hlavní rozhodčí a vedoucí organizačního týmu z TJ Slezan p. Josef Nejezchleba. Předávání medailí úspěšným žákům se ujali p. Petr Baďura a Bc. Martin Čech.

Během závodů byly vidět výborné atletické výkony, děti si sahaly na dno svých fyzických i psychických sil. Odměnou jim byl kromě medaile jistě i pocit, že překonaly samy sebe, což je nejen ve sportu, ale i v životě určitě důležité.

Atletických závodů 2. stupně se účastnilo okolo 200 žáků a stály se tak již tradičním a nejpočetněji obsazeným vyvrcholením celého cyklu celkem osmi sportovních soutěží, které jsou pořádány pro základní školy v regionu Slezská brána a které zdejší dobrovolný svazek obcí financuje. Dodejme, že celého cyklu pro žáky základních i mateřských škol se ve školním roce 2022/2023 účastnilo celkem okolo 730 žáků.